जिल्ला प्रशासन कार्यालय, मलंगवाले अन्य कार्यालयबाट कर्मचारी थपेर सेवा दिन थाले

पछिल्लाे समाचार

रौतहटको कटहरियामा भूमिहीन सुकुम्बासीलाई निस्सा प्रदान कार्य सुरु

रौतहट, जेठ२२ गते कटहरियामा आज भूमिहीन र सुकुम्बासीहरुलाई लालपूर्जा वितरण गर्नको लागि निस्सा प्रदान कार्य सुरु भएको छ ।

हाकिमको किर्ते हस्ताक्षरमा गरुडाका कर्मचारी सहनी निर्दोष रहेको परिवारजनको दाबी

रौतहट,जेठ १२ गतेहाकिमको किर्ते हस्ताक्षर गरेको आरोप लागेका गरुडा नगरपालिकाका कर्मचारी रामनारायण सहनीको निर्दोष रहेको परिवारजनले दाबी गरेका छन् ।

रौतहटको गौर नगरपालिकाले एक वर्षे प्रगती विवरण सार्वजनिक

रौतहट,जेठ १२ गते रौतहट । गौर नगरपालिकामा नगर प्रमुख शम्भु साहले कार्यभार सम्हाल्नुभएको एक वर्षको प्रगति विवरण सार्वजनिक गर्नुभएको...

रौतहटको बाैधीमाई नगरपालिकामा संयुक्त अनुगमन भ्रमण सम्पन्न

२०८०,जेठ ०२ गते । रौतहट जिल्लाको दक्षिणी भेग बाैधीमाई नगरपालिकामा संयुक्त अनुगमन भ्रमण सम्पन्न भएको...

गरुडामा किताकाटको समस्या समाधान छिट्टै हुने:नगर प्रमुख कन्थमनी जयसवाल

राैतहट,जेष्ठ ०२ गते रौतहटको गरुडा नगरपालिकाले भू–उपयोग नियमावलीअनुसार नगर क्षेत्रका जग्गाको वर्गीकरण कार्य सम्पन्न गरेको...

सर्लाही माघ २१गते नागरिकता बनाउन एक महिनासम्म पालो पर्खिनुपर्ने भएपछि कारगारका ७ कर्मचारी झिकाएर सेवा चुस्त बनाउने प्रयास कर्मचारी अभावका कारण नागरिकता पाउन सेवाग्रहीले एक महिना लामो पालो कुर्नुपर्ने भएपछि जिल्ला प्रशासन कार्यालय, मलंगवाले अन्य कार्यालयबाट कर्मचारी थपेर सेवा दिन थालेको छ ।

प्रशासनमा सेवाग्रहीको चाप नघटेपछि कामविहीन अवस्थामा रहेका जिल्ला कारागारका ७ कर्मचारीलाई झिकाएर प्रशासनको सेवा चुस्त बनाइएको हो ।अहिले आवेदन दिएकै दिनमा नागरिकता पाउन सकिने भएको सेवाग्राहीको भनाइ छ । तर कार्यालयमा भीड भने अझै उस्तै छ ।

दरबन्दीअनुसारका कर्मचारी नहुँदा सेवाग्रहीले सास्ती खेप्न बाध्य भएका हुन् । कार्यालयमा नागरिकता, राहदानीलगायत बनाउन पुगेका सेवाग्रहीले आवेदन दिन नै ४ दिनसम्म लाइन बस्नुपरेको र बनिसकेर कागजात हातमा पर्दा एक महिनासम्म लागेको गुनासो सुनिएको थियो । कर्मचारी थपिएपछि आवेदन दिएकै दिनमा नागरिकताको प्रतिलिपि पाएको कविलासी नगरपालिका–१ पिपरियाकी ६८ वर्षीया बैदेही देवीले बताइन् ।

‘पहिला लामो समयसम्म लाइन बस्नुपर्ने सुनेपछि प्रतिलिपि बनाउन आएकी थिइनँ, अब एक दिनमै बन्ने भएपछि आएकी हुँ,’ उनले भनिन्, ‘पहिला सुनेको जस्तो अहिले सास्ती खेप्नुपरेको छैन ।’ प्रशासन कार्यालयका अनुसार ३ अधिकृतको दरबन्दी रहे पनि लामो समयदेखि २ जना मात्रै कार्यरत छन् । नायव सुब्बाको १० दरबन्दी रहेकामा ३ जना र खरिदारको ५ दरबन्दी हुनुपर्नेमा ३ जना मात्रै खटिएका छन् ।

कार्यालयमा दरबन्दीअनुसारका कर्मचारी नभएपछि सेवाग्रहीले सास्ती खेपिरहेको जानकारी विभागलाई गराएपछि एक अधिकृत पठाएको थियो । तर त्यसपछि पनि समस्या समाधान नहुने देखेर आन्तरिक रूपमा व्यवस्थापन गरी कारागारका ७ कर्मचारीलाई बोलाएर खटाइएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी थानेश्वर गौतमले बताए । यसअघि नागरिकता लिन टोकन वितरण गर्दै आएकोमा अहिले उक्त व्यवस्था हटाइएको उनले जानकारी दिए ।उनका अनुसार सम्भव भएसम्म एक दिनमै नागरिकता दिने व्यवस्था मिलाइएको छ । समय अभावले नभ्याइए भोलिपल्ट पहिलो सत्रमै नागरिकता दिने गरिएको छ ।

सेवाग्राहीलाई थप सहजताका लागि गोडैता र हरिपुर नगरपालिकाबाट समेत एक/एक जना कर्मचारी ल्याउने सम्बन्धमा छलफल गरिरहेको उनले बताए । अब २ जना कर्मचारी थपिएसँगै केही घण्टामै सेवाग्रहीले नागरिकता पाउने उनले विश्वास व्यक्त गरे । ‘नागरिकता लिन फागुनसम्मको कुपन बाँडिसकिएको थियो । भीडले सेवाग्रहीलाई सास्ती भएकोमा हामी जानकार पनि थियौं । यस्तोमा कारागारका कर्मचारी ल्याएर सेवामा सहजता थप्ने प्रयास गरेका हौं । सोहीअनुसार काम धमाधम भइरहेको पनि छ,’ उनले भने ।

विद्यालय बन्द भएकाले त्यही मौकामा उमेर पुगेका विद्यार्थीहरू नागरिकता बनाउन र नजिकिँदै गरेको निर्वाचनका लागि मतदाता परिचयपत्र बनाउन पनि नागरिकता चाहिने भएकाले प्रशासनमा सेवाग्रहीको भीड बढेको हो । जिल्लामा राष्ट्रिय परिचय पत्र बनाउन थालिएकाले पनि नागरिकता बनाउने चाप बढेको हो । यसअघि कर्मचारी अभावका कारण दिनमा सय जनाजतिले मात्र नागरिकता पाउँदै आएकोमा अहिले साढे २ सय जना जतिले नागरिकता पाइरहेका छन् ।

Advertisement

लोकप्रिय

रौतहटको कटहरियामा भूमिहीन सुकुम्बासीलाई निस्सा प्रदान कार्य सुरु

रौतहट, जेठ२२ गते कटहरियामा आज भूमिहीन र सुकुम्बासीहरुलाई लालपूर्जा वितरण गर्नको लागि निस्सा प्रदान कार्य सुरु भएको छ ।

हाकिमको किर्ते हस्ताक्षरमा गरुडाका कर्मचारी सहनी निर्दोष रहेको परिवारजनको दाबी

रौतहट,जेठ १२ गतेहाकिमको किर्ते हस्ताक्षर गरेको आरोप लागेका गरुडा नगरपालिकाका कर्मचारी रामनारायण सहनीको निर्दोष रहेको परिवारजनले दाबी गरेका छन् ।

रौतहटको गौर नगरपालिकाले एक वर्षे प्रगती विवरण सार्वजनिक

रौतहट,जेठ १२ गते रौतहट । गौर नगरपालिकामा नगर प्रमुख शम्भु साहले कार्यभार सम्हाल्नुभएको एक वर्षको प्रगति विवरण सार्वजनिक गर्नुभएको...
error: Content is protected !!