पर्यटनमन्त्री प्रेम आलेको उद्घोष : ‘मैले बोलें, निजगढमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल बन्छ’

पछिल्लाे समाचार

राैतहटमा बाेसाेकाे घ्यु बेच्ने सञ्चालनलाई कारवाहीकाे माग गर्दै प्रधानमन्त्रीलाई ज्ञापन पत्र

राैतहट १८ माघ राैतहटमा बाेसाेकाे घ्यु उत्पादन गर्दै अाएकाे डेरीका सञ्चालनलाई कडा कारवाही गर्नु पर्ने...

रौतहटको कटहरिया नगरपालिका वडा नम्बर ६फत्तेपुरमा १००८ कन्याद्वारा कलश यात्रा

रौतहट २०७९माघ १७ गते रौतहट कटहरिया नगरपालिका वडा नम्बर ६ फतेपुरमा श्री राम,जानकी,लक्षमण र हनुमानको...

रौतहटको बृन्दावन वनबाट एक युवक बेपत्ता

रौतहट १७ माघ  रौतहटको बृन्दावनबाट एक युवक बेपत्ता भएका छन । गत शनिबार माघ १४...

रौतहट प्रहरीद्वारा फुलतारा डेरीमा छापा ठूलो परिमाण अखाद्य बस्तु बरामद

रौतहट २०७९माघ१७ गते रौतहट, १७ माघ । गौर नगरपालिका ५ स्थित फुलतारा डेरी उद्योगमा रौतहट...

जनता समाजवादी पार्टीको नगर स्तरीय संगठन विस्तार कार्यक्रम शनिबार सम्पन्न

स्मिथ रजक रौतहट १४ माघ रौतहटको देवाही गोनाहीमा जनता समाजवादी पार्टीको नगर स्तरीय संगठन विस्तार कार्यक्रम शनिबार सम्पन्न भएको...

काठमाडौं, ३ फागुन । संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्ययनमन्त्री प्रेमबहादुर आलेले निजगढमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल बनाएरै छाड्ने घोषणा गरेका छन् । प्रतिनिधिसभाअन्तर्गत रहेको अन्तर्राष्ट्रिय सम्बन्ध समितिका सदस्यहरुसहित आज एक टोली निजगढ पुगेको छ । उक्त टोलीले विमानस्थल बन्ने स्थलका स्थायीवासीहरुसँग पनि अन्तरक्रिया गरेको छ।

सो क्रममा संक्षिप्त सम्बोधन गर्दै मन्त्री आलेले यस्तो बताएका हुन् । उनले भनेका छन्–‘म एयरपोर्ट बनाउँछु, प्रेम आलेले बोलेपछि काम हुन्छ, हुन्छ। म सबैमा यो विश्वास दिलाउन चाहन्छु कि यहाँ विमानस्थल बन्छ । यो आवश्यकत्ता हो ।’

टोलीले बारको जीतपुर उपमहानगरपालिका, ट्यांग्ला बस्तीको अवलोकन र स्थानीयहरुसँग अन्तरक्रिया गरेको थियो । उक्त क्षेत्रमा १५ सय घर छन् । जहाँ १२ हजार जनाको बसोबास छ । तर, आधारभूत सेवा सुविधा समेत उक्त क्षेत्रमा छैन् । टोलीमा सहभागी एक सांसदले भने,‘यो ठाउँमा अझै विजुली छैन् । टेलिफोनको सुविधा पनि छैन् । यो ठाउँ बत्तिमुनिको अध्याँरोमा छ । खानेपानीको सुविधा छैन् । राम्रो स्कुल र कलेजपनि छैन । स्वास्थ्य चौकी पनि छैन् ।’

२०५२ सालदेखि नै निजगढ अन्तर्राष्ट्रि विमानस्थल बनाउने कुरा सुरु भएको थियो । तर, आजसम्म भने विमानस्थल निर्माणको काम भने सुरु हुन सकेको छैन् । उक्त क्षेत्रमा २०१५ सालदेखि जनताको बसोबास छ । जनता ठूलो समस्यामा छन् ।

भ्रमण दलमा सहभागी नेकपा (एकीकृत समाजवादी) का अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले जनताको आवाजलाई सरकारले सुनुवाई गर्ने बताएका थिए । विमानस्थल बनाउनेगरि सरकार अघि बढेको सुनाउँदै स्थानीयवासीहरुको मागलाई उचित तवरले सम्बोधन गरिने विश्वास दिलाएका थिए ।

नेपाली कांग्रेसका वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेले पनि विमानस्थल बनाउने कुरा गरे । उनले विमानस्थल बनाउनु आजको आवश्यकत्ता भएको औंल्याए । टोलीमा संघीय सरकारका मन्त्रीहरु, सचिवहरु, मधेश प्रदेशका मन्त्रीहरु र बाग्मती प्रदेशका मन्त्रीहरुको पनि सहभागिता रहेको छ ।

Advertisement

लोकप्रिय

राैतहटमा बाेसाेकाे घ्यु बेच्ने सञ्चालनलाई कारवाहीकाे माग गर्दै प्रधानमन्त्रीलाई ज्ञापन पत्र

राैतहट १८ माघ राैतहटमा बाेसाेकाे घ्यु उत्पादन गर्दै अाएकाे डेरीका सञ्चालनलाई कडा कारवाही गर्नु पर्ने...

रौतहटको कटहरिया नगरपालिका वडा नम्बर ६फत्तेपुरमा १००८ कन्याद्वारा कलश यात्रा

रौतहट २०७९माघ १७ गते रौतहट कटहरिया नगरपालिका वडा नम्बर ६ फतेपुरमा श्री राम,जानकी,लक्षमण र हनुमानको...

रौतहटको बृन्दावन वनबाट एक युवक बेपत्ता

रौतहट १७ माघ  रौतहटको बृन्दावनबाट एक युवक बेपत्ता भएका छन । गत शनिबार माघ १४...
error: Content is protected !!