पर्यटनमन्त्री प्रेम आलेको उद्घोष : ‘मैले बोलें, निजगढमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल बन्छ’

पछिल्लाे समाचार

नेपाल पत्रकार महासंघ रौतहट शाखाका अध्यक्ष झालाई पक्राउ गर्न सकेन प्रहरी पीड़ितको गुनासो

रौतहट १० कार्तिक । रौतहट जिल्लाको गौर नगरपालिका वड़ा नम्बर ३ निवासी मनोज बर्माले रौतहट प्रहरीले घटनाका मुख्य योजनाकारलाइ पक्राउ नगरेको आरोप...

नेपाल पत्रकार महासंघ रौतहट शाखाका अध्यक्ष झालाई पक्राउ गर्न सकेन प्रहरी पीड़ितको गुनासो रौतहट १० कार्तिक...

फतुवा बिजयपुर नगरपालिकामा रहेको एक बिधालयमा अभिभावक भेला सम्पन्न

रौतहट,भदौ ०८ गते । रौतहट जिल्लाको फतुवा बिजयपुर नगरपालिकामा रहेको एक बिधालयमा अभिभावक भेला सम्पन्न...

राैतहटका गढीमाइ नगरपालिकाकाे समनपुर पुल नजिक एक अज्ञात महिलाकाे शव फेला

राैतहट ८ भदाै राैतहटकाे गढीमाई नगरपालिकाकाे वडा नम्बर १ समनपुरकाे पुर्वपट्टी बागमति नदीका पुलमा साे...

रौतहटमा आज नेपाल प्रहरी श्रीमती संघको ३९ औं वार्षिकोत्सवमा रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न

रौतहट,साउन २८ गते ।रौतहटमा आज नेपाल प्रहरी श्रीमती संघको ३९ औं वार्षिकोत्सवमा रक्तदान कार्यक्रम गरिएको छ । स्थापना...

काठमाडौं, ३ फागुन । संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्ययनमन्त्री प्रेमबहादुर आलेले निजगढमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल बनाएरै छाड्ने घोषणा गरेका छन् । प्रतिनिधिसभाअन्तर्गत रहेको अन्तर्राष्ट्रिय सम्बन्ध समितिका सदस्यहरुसहित आज एक टोली निजगढ पुगेको छ । उक्त टोलीले विमानस्थल बन्ने स्थलका स्थायीवासीहरुसँग पनि अन्तरक्रिया गरेको छ।

सो क्रममा संक्षिप्त सम्बोधन गर्दै मन्त्री आलेले यस्तो बताएका हुन् । उनले भनेका छन्–‘म एयरपोर्ट बनाउँछु, प्रेम आलेले बोलेपछि काम हुन्छ, हुन्छ। म सबैमा यो विश्वास दिलाउन चाहन्छु कि यहाँ विमानस्थल बन्छ । यो आवश्यकत्ता हो ।’

टोलीले बारको जीतपुर उपमहानगरपालिका, ट्यांग्ला बस्तीको अवलोकन र स्थानीयहरुसँग अन्तरक्रिया गरेको थियो । उक्त क्षेत्रमा १५ सय घर छन् । जहाँ १२ हजार जनाको बसोबास छ । तर, आधारभूत सेवा सुविधा समेत उक्त क्षेत्रमा छैन् । टोलीमा सहभागी एक सांसदले भने,‘यो ठाउँमा अझै विजुली छैन् । टेलिफोनको सुविधा पनि छैन् । यो ठाउँ बत्तिमुनिको अध्याँरोमा छ । खानेपानीको सुविधा छैन् । राम्रो स्कुल र कलेजपनि छैन । स्वास्थ्य चौकी पनि छैन् ।’

२०५२ सालदेखि नै निजगढ अन्तर्राष्ट्रि विमानस्थल बनाउने कुरा सुरु भएको थियो । तर, आजसम्म भने विमानस्थल निर्माणको काम भने सुरु हुन सकेको छैन् । उक्त क्षेत्रमा २०१५ सालदेखि जनताको बसोबास छ । जनता ठूलो समस्यामा छन् ।

भ्रमण दलमा सहभागी नेकपा (एकीकृत समाजवादी) का अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले जनताको आवाजलाई सरकारले सुनुवाई गर्ने बताएका थिए । विमानस्थल बनाउनेगरि सरकार अघि बढेको सुनाउँदै स्थानीयवासीहरुको मागलाई उचित तवरले सम्बोधन गरिने विश्वास दिलाएका थिए ।

नेपाली कांग्रेसका वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेले पनि विमानस्थल बनाउने कुरा गरे । उनले विमानस्थल बनाउनु आजको आवश्यकत्ता भएको औंल्याए । टोलीमा संघीय सरकारका मन्त्रीहरु, सचिवहरु, मधेश प्रदेशका मन्त्रीहरु र बाग्मती प्रदेशका मन्त्रीहरुको पनि सहभागिता रहेको छ ।

Advertisement

लोकप्रिय

नेपाल पत्रकार महासंघ रौतहट शाखाका अध्यक्ष झालाई पक्राउ गर्न सकेन प्रहरी पीड़ितको गुनासो

रौतहट १० कार्तिक । रौतहट जिल्लाको गौर नगरपालिका वड़ा नम्बर ३ निवासी मनोज बर्माले रौतहट प्रहरीले घटनाका मुख्य योजनाकारलाइ पक्राउ नगरेको आरोप...

नेपाल पत्रकार महासंघ रौतहट शाखाका अध्यक्ष झालाई पक्राउ गर्न सकेन प्रहरी पीड़ितको गुनासो रौतहट १० कार्तिक...

फतुवा बिजयपुर नगरपालिकामा रहेको एक बिधालयमा अभिभावक भेला सम्पन्न

रौतहट,भदौ ०८ गते । रौतहट जिल्लाको फतुवा बिजयपुर नगरपालिकामा रहेको एक बिधालयमा अभिभावक भेला सम्पन्न...
error: Content is protected !!